Az alapítvány a 2012-ben megrendezett In Memoriam Fekete Borbála - Kortárs képzőművészeti kiállításból rendezett aukción befolyt összegből alapította a Fekete Bori-díjat.
A plakettre négy művésztől kaptunk tervezetet és ajánlatot. Ennek alapján a 2013. márciusi gyűlésen a kuratórium és az alapítók Nagy Előd, festő- és éremművész ajánlatát fogadták el. A többség véleménye szerint a plakett-terv és az árajánlat is a lehető legkedvezőbb volt. A plakett júniusra elkészült, igen míves munka.
Az alapítvány a 2013-as évvel kezdődően minden évben átadja a Fekete Bori-díjat, melyet mindig olyan rajztanár-festőművészek kapnak, akik szellemiségükkel és munkásságukkal kitűnően örökítik tovább Fekete Borbála szellemiségét.